تاریخچه صادرات

walladminنویسنده: walladmin
بازدید: 624 بازدید

تاریخچه صادرات

صادرات و تجارت آزاد
نظریه برتری نسبی در طول ربع اول قرن ۱۹م در نوشته های اقتصاددانان کلاسیک حقیقت پیدا کرد. مادامیکه دیوید ریکاردو بیش ترین نظر را با پیشرفت نظریه داشت (در فصل اساسش از اقتصاد سیاسی، ۱۸۱۷، ) بامس میلز و رابرت تورین نظرات مشابه را ارائه کردند. نظریه بیان می کند که همه طرفین در یک محیط حرفه نامحدود سود را به حد اعلی می رسانند حتی اگر مزیتهای مطلق تولید بین طرفین وجود داشته باشد. در مقابل سیاست بازرگانی، اولین بدنه قاعده دار وفادار به تجارت بین المللی، در طول قرون ۱۷ام و ۱۸ام در اروپا پدیدارشد.

مادامیکه نگاه های بسیار از این مکتب فکری به سطح متفاوت می آیند، معمولاً یک هدف کلیدی حرفه یک تراز تجاری مثبت را قرار بود ترویج بدهد، با مراجعه به زمانی که ارزش کالای داخلی صادر شده از ارزش کالای خارجی وارد شده جلو می زند و به نوبت میزان مساعد یک تعادل تجاری مازاد به وجود می آورد. طرفداران سیاست بازرگانی سیاست حکومتی را پشتیبانی کردند که جریان تجارت را ترتیب بدهد که با عقایدشان مستقیماً مطابقت کند. آنها یک دستور کار شدیداً طرفدار سیستم مداخله دولت در امور اقتصادی را جستجو کردند، با استفاده از مالیاتهای حرفه که تعادل تجاری یا ترکیب کالا را به نفع کشور مبدأ درست می کند.

استراتژی صادرات
استراتژی صادرات به ارسال کالاها به مکان ها یا کشورها ی دیگر برای فروش یا معاوضه است. در اقتصاد، یک کالای صادره یا هر کالای خوب از یک کشور تا کشور دیگر در یک شیوه مشروع، به طور نمونه برای استفاده در صنعت جا به جاشده است.

مزیت های صادرات
مزیتهای صادرات مالکیت شرکت ها دارایی های ویژه، تجربه بین المللی و توانایی برای تولید محصولات کم خرج و یا متفاوت در روابط زنجیره ای که ارزش آن را توسعه می دهد. مزیتهای یک بازار محلی مخصوص یک ترکیب ظرفیت بازار و خطر سرمایه گذاری است. مزیتهای بین المللی کردن سودها از حفظ صلاحیت کمپانی و بندکشی آن از میان زنجیره ارزش است به جای به دست آوردن جواز/ منابع بیرونی یا فروش آن.

در رابطه با نمونه اقتباس شده، کمپانی ها که سطوح پایین مزیتهای مالکیت را دارند یا به بازارهای خارجی داخل نمی شوند. اگر کمپانی و محصولاتش مجهز به مزیت مالکیت و مزیت ساخت هستند، آنها از میان وضعیت های کم خطر از قبیل صادرکننده داخل می شوند. صادرکننده سطح زیرین سرمایه گذاری مورد نیاز به جای حالات دیگر توسعه بین المللی عمدتاً، از قبیل FDI می باشد.

همچنانکه شما امکان دارد انتظار داشته باشید، خطر پایین تر کالای صادره به جای نمونه با بازده پایین تر روی دیگر حالات فروش بین المللی منتج می شود. به عبارت دیگر، بازگشت معمولی روی فروشهای صادراتی خطر بزرگ ندارد اما همین طور ممکن است داشته باشد. اجازه دادن به مدیران صادرکننده که عمل و نظارت را برای آنها فراهم می کند اما نه انتخاب را که کنترل این اندازه بازار را تمرین کند. یک صادرکننده معمولاً در آخرین نقطه دور از مصرف کننده اقامت دارد و اغلب واسطه های مختلف را نیاز دارد که فعالیت های بازار را اداره نمایند.

زیان های صادرات
برای سرمایه گذاری ها متوسط و کوچک SME با کمتر از ۲۵۰ کارمند، کالا و خدمات قابل فروش در بازارهای خارجی مشکل تر از بازار داخلی به نظر می رسند. فقدان شناخت برای قواعد بازرگانی، تفاوتهای فرهنگی، زبان های متفاوت و اوضاع خارجی معاوضه به اندازه فشار منابع و کارمند با علاقه برای صادرات در تقابل هستند. قطعاً مقداری SME هستند که دارند صادر می کنند اما تقریباً دو سوم آنها فقط به یک شرکت خارجی می فروشند. فرض بعدی زیان های اصلی را نشان می دهد

کوشش مدیریت مالی
برای به حداقل رساندن خطر نوسان نرخ معاوضه و شرح مذاکرات جریانات فعالیت صادراتی که مدیریت مالی احتیاج دارد برای ظرفیت بیشتر با مشتری اصلی مبارزه کند: مشتریان بین المللی خدمات بیشتر را از فروشنده شان درخواست می کنند مانند نصب و راه اندازی تجهیزات، نگهداری یا تحویل بیشتر سرویس.

بهبودی تکنولوژی های ارتباطی
بهبودی تکنولوژی ارتباطی را قادر می سازد مشتری با تدارک دهنده های بیشتر در سال های اخیر هنگام دریافت اطلاعات بیشتر ارتباط داشته باشد و ارتباطات ارزان تر از ۲۰ سال پیش که در آن موقع هزینه زیادی بود. این به شفافیت بیشتر منتهی می شود. فروشنده در وظیفه اش بلادرنگ از درخواست پیروی می کند و همه را ارائه می دهد و معامله را به تفصیل تشریح می کند.

اشتباه مدیریت
مدیریت در بعضی از دام های سازمانی امکان دارد بیفتد، انتخاب ضعیف نمایندگان آن طرف یا پخش کننده ها یا سازمان جهانی آشفته.

معرفی شرکت های معتبر در صادرات
شرکت های معتبری در بحث صادرات وجود دارند.اما در ابتدا باید میزان نفوذ شرکت را در کشور مورد نظر بررسی کنید. به طور مثال شرکت راهگشاکالا در صادرات و حمل بار به افغانستان جایگاه ویژه ای دارد و در سال ۲۰۱۵ به عنوان بزرگ ترین شرکت در زمینه صادرات به افغانستان شناخته شده است.و در رده بهترین شرکت های حما و نقل بین المللی و صادرات شناخته می شود.

فروش مستقیم در استراتژی صادراتی
فروش مستقیم شامل نمایندگان فروش، پخش کننده ها یا خرده فروشان می شود؛ که بیرون از کشور مبدأ صادرکننده قرار دارند. هدایت صادرات کالاها و خدمات که به یک خریدار مستقل خارج از کشور مبدأ صادرکننده فروخته شده است. اساساً کمپانی ها به وسیله رقابت های هسته ای با ارزش و بهبود یافتن کارکرد شان مجبورشده اند.

فروش مستقیم از میان پخش کننده ها
عامه پسندترین انتخاب مورد توجه کمپانی ها است که توانایی فروش بین المللی خودشان را توسعه دهند. این با شارژ کردن کارمندان کمپانی انجام شده است که به آنها کنترل بزرگ تر را روی عملیاتشان می دهد. همچنین فروش مستقیم به کمپانی کنترل بزرگ تر را روی تابع فروش می دهد و فرصت برای سودهای بیشتر را به دست می آورد.

در موضوعات دیگر جایی که شبکه نماینده فروش ندارد، کمپانی می تواند حقوق انحصاری را در یک ناحیه جغرافیایی مخصوص بفروشد. یک پخش کننده در یک کشور خارجی یک بازرگان است که از سازنده محصول را می خرد و آنها را با سود می فروشد. پخش کننده ها دفتر موجودی را معمولاً حمل می کنند و سرویس محصول و معاملات را در بیشتر موارد با خرده فروشان به جای کاربران نهائی توزیع می کنند.

فروش مستقیم از میان خرده فروشان خارجی و کاربران نهائی
همچنین صادرکنندگان می توانند مستقیماً به خرده فروشان خارجی بفروشند. معمولاً، محصولات محدود به مصرف کننده اند؛ همچنین می تواند مستقیم به کاربران نهائی بفروشد. یک راه خوب برای این چنین فروش چاپ کاتالوگ یا حضور داشتن در نمایشگاه های حرفه ای است.

فروش مستقیم از طریق اینترنت
تجارت الکترونیک یک میانگین مهم در تمام جهان برای کمپانی های کوچک و بزرگ از لحاظ بین المللی است. برای اینکه موانع پایتختی و زیرساختاری را مغلوب می کند. تجارت الکترونیکی تعهدات را آسان کرده، تحویل تندتر فراهم شده و اطلاعات ارزان تر، پس خورد سریع روی تولید محصولات جدید، بهبود سرویس مشتری، یک دسترسی جهانی، سطوح میدانی کمپانی ها و پشتیبانی اطلاعات الکترونیک با تبادل نظر با تدارک دهنده ها و مشتریان.

فروش غیرمستقیم
صادرات غیرمستقیم، به سادگی فروش کالا از میان یک واسطه میانجی و مستقل داخلی است؛ بنابراین میانجیان محصولات را به مشتریان در بازارهای خارجی صادر می کنند. صادراتی که در آن محصول و خدمات خود را به واسطه ای در داخل کشور تحویل داده وجه آن را با پول رایج کشور خود دریافت نماییم گفته می شود.

توسعه صادرات در آمریکا
وزارت بازرگانی آمریکا برای کمپانی های آمریکا فرصت را فراهم می کند که فروش محصولات و سرویس مجانی را ترویج دهند. بنا بر این، برای انجام آگهی های صادراتی بخشهای آنلاین و چاپی منتشرشده است و به سفارت خانه ها، مراکز معامله، کنسول گری ها و انجمن ها در سرتاسر جهان تحویل داده شده است.

مرکز پیشرفت تجارت بین المللی کالیفرنیا سراسر کالیفرنیا دفتر دارند، هر CITD به وسیله یک دانشکده ایالتی محلی پذیرش شده است و انواع برنامه های آزاد یا کم خرج و خدمات را فراهم می کند که کمپانی های محلی را در انجام کار صادرات کمک کند. اینها و مشورت یک کمک فنی شامل، تحقیق وضع بازار، پرورش و، برنامه های تحصیلی، رهبری معاملات و اتفاقات مخصوص می شود.

از لحاظ بین المللی
چندین CITD جهانی آیین نامه ها و نیز دستورنامه های خاص کشوری هستند، از قبیل راهنمای کلی در آمریکا، ترید گیت در هندوستان و علی بابا در چین. چالش های پیداشده کشورهای خارجی برای صادرکننده در فروش داخلی دیده نمی شود. با حراج داخلی، سازندگان به عمده فروش یا خرده فروش به طور نمونه می فروشند یا حتی به مصرف کنندگان. وقتی که سازندگان صادرکننده باشند و به واردکنندگان مجبور باشند بفروشند پس چه کسی به عمده فروشان می فروشد. لایه اضافی در زنجیره توزیع بر حاشیه ها فشار می آورد و سازندگان ممکن است احتیاج داشته باشند قیمت های پایین تر را به واردکنندگان نسبت به عمده فروشان داخلی پیشنهاد کنند.

داده های آماری و گزارش های بازار
اطلاعات روی ارزش صادرات و اغلب مقدارهایشان به وسیله فهرست های مفصل محصولات در جمع آوری آماری در دسترس است روی تجارت بین المللی به وسیله خدمات آماری انتشار یافته سازمان های بین دولتین (برای مثال UNSTAT, FAOSTAT, OECDJ UNSTAT, FAOSTAT, OECDJ مجموعه قوانین آماری فراملی (برای مثال یورواستات برای ترویج صادرات، خیلی حکومت نمایندگی های بازار را انتشار می دهد برای صادرات به وسیله گزارش وب و کشور: USCS , FAS در ایالات متحده، EDC , AAFC در کانادا، Ubifrance در فرانسه، UKTI در انگلستان، IIKTDC , JETRO در آسیا، Austrade و NZTE در اقیانوسیه. هم پیمانی انجمن های تجارت بین المللی مطالعات چندین عدد از این نمایندگی ها را انتشار داده اند QJSCS, FAS, AAFC, UKTI, HKTDC به اندازه سازمان های غیردولتی دیگر روی وب سایت. Global Trade.net

صنعتی سازی جهتدار صادرات
صنعتی سازی جهتدار صادرات ESI بعضی وقت ها نامیده شده به عنوان صنعتی سازی صادراتی (ESI) یا صنعتی سازی صادرات رهبری شده (ELI)تجارت یک حرفه و رویه اقتصادی است برای تسریع فرایند صنعتی سازی یک کشور به وسیله صادر کردن کالایی که برای آن یک برتری نسبی دارد. رشد صادرات رهبری شده گشایش بازارهای داخلی به رقابت خارجی در عوض دسترسی به بازار در کشورهای دیگر را معنی می رساند.

به هر حال این حقیقت ممکن نیست در مورد بازارهای همه داخلی باشد، حکومتها ممکن است بخواهند صنایع ویژه را محافظت کنند که آنها ممکن است در آن صنعت رشد کنند و برتری نسبی شان را در آینده نشان دهند و یک مورد معکوس اتفاق می افتد. برای مثال خیلی از کشورهای آسیایی غربی موانع قوی روی واردات را در طول ۱۹۶۰-۱۹۸۰ داشتند. موانع کاهش تعرفه، اغلب نرخ ارز شناور (کاهش ارزش پول ملی که صادرات را آسان می کند) و پشتیبانی حکومت از بخش های همه یک مثال رویه های پذیرفته شده (EOI) است برای ترویج و توسعه اقتصادی سرانجام. صنعتی سازی جهتدار صادرات مخصوصاً صفت اختصاصی پیشرفت اقتصاد ملی ببرهای آسیا: هنگ کنگ، کره جنوبی، تایوان و سنگاپور در دوره پست جنگ جهانی دوم بود.

محدودیت ها
تکیه گاه اش را در جریان اصلی دوایر اقتصادی، موفقیتش روی سال های اخیر به طور افزایشی به مبارزه طلبیده شده که رشد تعدادی مثال بوده است که به نتایج قابل انتظار حق تقدم نداده است. EOI حساسیت بازار را عوامل برون روینده افزایش می دهد و تا حدی مسئول به خاطر زیان ۱۹۹۸ بحران اقتصادی برای اقتصاد کشورها رفتار شده است که صنعتی سازی جهتدار صادرات را استفاده کرد.

همچنین برای فقدان تنوع محصول انتقادشده است که برتری نسبی اقتصاد شان را تعقیب می کنند، که اقتصاد را به طور بالقوه ناثابت می کند اگر برای مطالبه تخصصشان اتفاق بیفتد این در طول بحران مالی ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ و پس رفتگی جهانی متعاقب آن اتفاق افتاد. انتقادات دیگر که صنعتی سازی جهتدار صادرات را در برمی دارند موفقیت کالای صادره را محدود کرده است اگر اقتصاد یک کاهش در شرایط تجارتش را تجربه کند، که قیمت صادراتش در یک نرخ آهسته تر به جای وارداتش دارد افزایش پیدا می کند.

این حقیقت خیلی از اقتصادهاست برای هدف گرفتن برتری نسبی شان در کالاهای اولیه که آنها یک مسیر بلندمدت برای رد کردن قیمت ها دارند، با این وجود در نظریه سینگر یادداشت شده که انتقادات این تز مثل تناقضات عملی اتفاق افتاده اند. همچنین تابع کالای خام به عنوان کالاهای اولیه قیمت باورنکردنی کمی دارند، بدون قدرت معین که منجر به یک تغییر بدون تناسب بزرگ در قیمت تقاضا برای آنها می شود. مسئله این است که (IOE) از پیش فرض می کند که یک حکومت با شناخت بازار برای یک صنعت سوبسیدها را برای پیشرفت یک سرمایه گذاری خوب در آینده در نظر می گیرد.

توانایی هر حکومت محدود است اگر از میان عمل متقابل طبیعی نیروهای بازار بین عرضه و تقاضا اتفاق افتاده باشد. یک برتری نسبی عامل بالقوه همچنین بهره کشی یک مبلغ چشمگیر سرمایه گذاری است که حکومتها را ملزوم می کند فقط یک مقدار محدود را بتوانند تولید کنند. در خیلی از LEDCها لازم است که شرکت های چندملیتی که سرمایه گذاری مستقیم خارجی را فراهم می کنند، شناخت، مهارتها و پرورش لازم برای توسعه یک صنعت و برتری نسبی آینده را داشته باشند.

 

walladmin

اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت